Vyučující:Motýlci

• Jana Hamtáková

• Eva Páralová

SE ŽABÁKEM DO SKOKU A DO ZPĚVU

Ústřední myšlenkou ŠVP a tím i našeho TVP je louka plná kytiček, která charakterizuje jednotlivá roční období a důležité události v roce.

Okolní svět je pro dítě obrovská neznámá. Je to spousta tajemství v přírodě, kterým chtějí děti porozumět a objevit. Děti, hledají tajemství kousek po kousku a jásají nad svými objevy.

Za doprovodu žabáka Ferdy odkryjeme další tajemství nejenom přírody (louky, zahrady, lesa, rybníku…), ukážeme si města, dopravní prostředky, povolání, podíváme se do světa knížek, encyklopedií, techniky, kreslených i pohyblivých obrázků a lidských emocí.

Tady jsem já, moje rodina, zde můj dům, moji kamarádi ze školky, další lidé. Předměty, stroje, rostliny, brouci, stále se něco děje. Jsem zvědavý, co je dál, před mýma očima se začíná objevovat fantastický svět, který mě baví. Jsem stále větší a více toho dokáži.

Objevováním dalších jednotlivostí se dětem počíná odkrývat obraz světa, z chaosu se stává řád, kterému počínají rozumět.

Vize třídy:

Jde nám o dítě, které má pevně zakotvenou svoji osobnost. Miluje rodné město, má k němu pozitivní vztah. Využívá přírody, vědy, techniky a pokroku, umí s nimi zacházet, uvědomuje si jejich výhody i nevýhody. Přijímá informace, ale současně o nich přemýšlí, ptá se po pravdě, nahlíží na problémy z více úhlů. Umí skloubit zájmy své i zájmy druhých. Přibližuje si svět rozmanitých pocitů v bezpečném prostředí a učí se rozpoznávat a zvládat pocity, rozvíjet zdravé sebevědomí a dovednost komunikace.