Vyučující:Broučci

• Zuzana Šmachová
  • Ing. Barbora Krejčí

• Bc. Aneta Vyhnánková

„Nejdůležitější pro nás je, jak se dítě ve školce cítí,

zda je šťastné a jestli se do školky těší“.

Jsme heterogenní (smíšená) třída dětí a říkáme si „Broučci“. Každý z nás je originál, máme své přednosti i zvláštnosti. Budeme se společně poznávat, hrát si, cvičit, tančit, zpívat, objevovat a poznávat krásy našeho nejbližšího prostředí, okolí i vzdáleného světa. Hrou a praktickými prožitkovými činnostmi budeme zjišťovat, jak to ve světě chodí. Na této cestě plné poznání nám budou pomáhat nejen paní učitelky, asistent pedagoga, ale i pejsek Hafík, další kamarádi, paní školnice i rodiče.

Po celý školní rok 2023/2024 se budeme snažit:

• aby se děti těšily do mateřské školy
  • o vytváření přátelství, navazování nových vztahů
  • dodržovat pravidla ve třídě + hygienické návyky
  • spolupracovat s rodiči, ostatními třídami a dětmi
  • předávat dětem zkušenosti a znalosti
  • zaměřovat se na úroveň motoriky, logopedii, jazykový a psychický vývoj dítěte, touhu po poznání, objevy, experimenty, rituály
  • poznávat všemi smysly, učit se orientaci v prostoru a čase
  • žít přítomností a situacemi, které nás naplňují
  • rozvíjet pohybové schopnosti a dovednosti, aktivity a obratnost

Zapojíme se do projektů:

• J. A. Komenský
  • Lokomoce
  • Celé Česko čte dětem

Pro úspěšné vzdělávání budeme používat metodu „Dobrý začátek“. Tato metoda je zaměřena na sociální a emoční vývoj dětí, převážně když nastane problém v komunikaci, když nevíme, jak postupovat dál, aby došlo k nápravě. Pomáhá nám s různými potížemi a konflikty, které mezi dětmi vznikají. Předkládá nám, jak máme správně a intuitivně postupovat ve výchově a vzdělávání. Učí nás všímat si chování a interakcí mezi dětmi, vnímat své reakce na ně, reflektovat a vyhodnocovat naše postupy.

Tato sociálně – emoční metoda přispívá k vývoji dítěte v oblastech:

1. sebepoznání
  2. sebeovládání
  3. sociální vědomí
  4. schopnost navazovat a udržovat vztahy
  5. odpovědné rozhodování

Plánování a realizaci konkrétních vzdělávacích činností budeme přizpůsobovat možnostem a schopnostem dětí. Podle toho budeme volit metody a formy práce.

Předškolní období je zásadní pro utváření celoživotních návyků, respektování pravidel a norem. Při výchově a vzdělávání budeme dodržovat denní režim. Děti budou mít čas na realizaci činností, dostatek emoční podpory a pocitu bezpečí, přiměřené podnětné prostředí a individuální péči.