Vyučující:Koťata

• Jana Hamtáková

S KOŤATY POZNÁVÁME SVĚT KOLEM NÁS

„Co slyším, to zapomenu.
Co vidím, to si pamatuji.
Co si vyzkouším, tomu rozumím.“

(Confucius)

Záměrem předškolního vzdělávání je rozvíjet každé dítě po všech stránkách a vést ho k tomu, aby na konci předškolního období bylo jedinečnou a relativně samostatnou osobností.

Pracujeme s dětmi v souladu s cíli předškolního vzdělávání. Rozvíjíme aktivní tvořivost dítěte, důvěru ve vlastní schopnosti, pěstujeme v nich kamarádství a mezilidské vztahy, respektujeme jeden druhého. Dále chceme rozvíjet a podporovat samostatnost, zdravé sebevědomí, fantazii, tvořivost a pohybové aktivity.

Naší snahou je vytvořit takové podmínky, které jsou optimální pro učení dětí v předškolním věku prostřednictvím vlastního prožitku, vnitřní motivace a situačního učení prostřednictvím hry, které uplatňujeme ve všech činnostech.

Chceme, aby děti chodily do mateřské školy s úsměvem, radostí a nedočkavostí co nového se dozví, naučí a prožijí. Naší snahou je také, aby rodiče vodili do naší třídy své děti s důvěrou a přesvědčením, že jejich děti jsou v těch nejlepších rukou.

Na této cestě plné poznání nám ve třídě budou pomáhat nejen paní učitelky, paní asistentka pedagoga, paní uklízečka a kamarádi, ale i rodiče, se kterými naplno počítáme, a proto jsou mezi námi vždy vítáni a dveře naší třídy jsou jim stále otevřené.

V letošním školním roce nás budou provázet plyšoví kamarádi - Koťata, se kterými budeme objevovat a poznávat okolní svět.