Vyučující:Šnečci

• Mgr. Jana Pokorná

Asistentka pedagoga:

• Iryna Pohorielova

Motto naší třídy: „To jsem ještě nikdy nedělala, to mi určitě půjde.“

Pipi Dlouhá Punčocha

TVP: Pohádkový rok

Jsme třída plná veselých dětí a říkáme si ŠNEČCI. Po celý rok nás budou provázet pohádky, díky kterým se přeneseme do světa fantazie, naučíme se, co je dobro a zlo a společně s pravidly tak vytvoříme příznivé klima naší třídy. Díky odlišnostem každého z nás se budeme učit vzájemnému respektu, spolupráci a pomoci.

Nejdůležitějším prvkem naší třídy je hra, do které děti promítají svoji osobnost a tím ji přirozeně rozvíjí a posilují. Během roku se děti seznámí s prvky projektu „Lokomoce“, netradičním výtvarným materiálem, základy anglického jazyka, „logohrátkami“ a také si osvojí prosociální chování, díky kterému poznají své emoce a empatii vůči druhému. Na základě pohádek budeme vstupovat do rolí a tím rozvíjet dramatické a hudební cítění.

Naším cílem je vytvořit příjemnou atmosféru ve třídě, kde se děti cítí bezpečně a spokojeně. Do školky chodí s úsměvem a nebojí se sdělovat svá přání, pocity ale i nespokojenost. Motivujeme je, aby jednotlivé činnosti dokončily a neodradil je případný neúspěch, který je posune dál v řešení problémových situací.

Společně se vydáme na dobrodružnou celoroční cestu plnou kamarádů z pohádek, kteří si dokáží poradit s každou překážkou ale i špatnou náladou. Věříme, že bude plná radostí, nápadů, zážitků a poučení.