Vyučující: Ježci

• Jana Pospíchalová

• Lucie Krajíčková

Vítáme Vás u Ježečků

Zaměříme se především na pojem „Čtyři roční období“ v přírodě kolem nás. Na podzim budeme procházet podzimní zahradou, polem a společně se podíváme k rybníku. Tato místa navštívíme ještě v zimě, na jaře a v létě. Cílem těchto návštěv bude, aby děti získaly povědomí o změnách v přírodě v jednotlivých ročních obdobích. Významnou úlohu bude mít přímé pozorování venku, sběr přírodnin a práce s nimi, vycházky a další aktivity k získání, co jak největších znalostí, vědomostí a dovedností přiměřeně k věku dítěte. Dle možností se zúčastníme i zajímavých aktivit (např. exkurze, sázení stromečků, …)

Budeme si povídat o věcech obvyklých i neobvyklých, známých i neznámých… O těch, které nás obklopují, které bychom si přáli i o těch vzdálených…Zvolená témata budou korespondovat s ŠVP.

Jednotlivá témata budeme propracovávat do 1-2 týdenních plánů – podle zájmu dětí. Pro lepší orientaci dění a nácviku rozdělení dnů budeme i nadále využívat týdenní kalendář.

Ve třídě se zaměříme na tělesnou, hudební a výtvarnou výchovu, na dramatizaci a logopedickou prevenci (artikulační a dechové cvičení, sluchová paměť a rozvoj slovní zásoby).

Společně budeme oslavovat svátky a narozeniny dětí ve spolupráci s rodiči (ovoce, gumové bonbóny nebo dle domluvy vhodné mlsky). Také se můžeme těšit na výlety, představení, výchovné koncerty, návštěvu knihovny či vhodné exkurze k tématům.

Rádi bychom pro rodiče nacvičili 2 programy (Vánoce, Den matek) a zároveň nabídli i možnost společné akce venku „Uspávání broučků“ nebo „Velikonoční tvoření“.

Prostředí třídy je maximálně přizpůsobeno dětem. Ve třídě jsou vytvořeny hrací koutky (kuchyňka, obchod, kadeřnictví, dílna) tak, aby byl ve třídě dostatek prostoru pro pohybové hry a další aktivity. Děti tak budou mít možnost rozvíjet polytechnickou výchovu a námětové hry.

Po celý školní rok se budeme snažit o to, aby spolu děti vytvářely kamarádské vztahy, aby byla ve třídě klidná atmosféra a aby se děti do školky těšily.

Cílem našeho třídního plánu je zajistit všem dětem prostředí s dostatkem mnohostranných a přiměřených podnětů k aktivnímu rozvoji a učení, aby bylo dosaženo maximálně možného rozvoje psychomotorického vývoje dětí a předškolákům dostatečnou přípravu na vstup do základní školy.